Kacper Ziniak

  Kacper Ziniak

  Zapytaj eksperta

  06.09.2017

  Ile trwa założenie spółki komandytowej?

  Ile trwa założenie spółki komandytowej?

  Coraz więcej osób dostrzega zalety spółki komandytowej. Na co dzień rozmawiamy z przedsiębiorcami zainteresowanymi właśnie tą formą prowadzenia działalności. Podstawowym pytaniem, które pada jest: jak szybko można założyć spółkę komandytową?

   

  Ile trwa założenie spółki komandytowej przez Internet?

   

  Od 2015 roku można bardzo szybko założyć spółkę komandytową. Wszystko za sprawą wprowadzenia możliwości rejestracji spółki komandytowej przez Internet. Choć początki były trudne (o tym pisaliśmy w artykule Komandytowa przez Internet? To jest możliwe!), już dziś można powiedzieć, że system S-24 działa całkiem sprawnie. Nie należy do rzadkości, że rejestracja spółki komandytowej trwa nawet 1-2 dni robocze.  

   

  Spółka z o.o. spółka komandytowa

   

  Jeśli zdecydujesz się na założenie spółki z o.o spółki komandytowej (spółki komandytowej, w której funkcję komplementariusza pełni spółka z o.o.) przez Internet, czas rejestracji wydłuży się o dodatkowe 1-2 dni robocze. Najpierw trzeba bowiem założyć spółkę z o.o. i poczekać na jej rejestrację. Dopiero po rejestracji spółki z o.o. można przystąpić do założenia spółki komandytowej. Jak szybko można założyć spółkę komandytową? Cała procedura i tak jest dosyć szybka - trwa ok. tygodnia.

   

  Ile trwa rejestracja spółki komandytowej w sposób tradycyjny?

   

  Założenie spółki komandytowej przez Internet, choć szybkie, nie jest rozwiązaniem dla każdego. Wzajemne relacje wspólników często wymagają szerszego ujęcia, dla którego potrzebne jest sformułowanie specyficznych zapisów umowy spółki, czego nie można dokonać na drodze internetowej rejestracji spółki. Założenie spółki w sposób tradycyjny wymaga wizyty u notariusza oraz złożenia papierowego wniosku w KRS. Ile trwa założenie spółki komandytowej w sposób tradycyjny? Rozpatrzenie wniosku o rejestrację może potrwać od kilku do nawet kilkunastu tygodni.

   

  Więcej na temat zakładania spółki komandytowej przeczytasz w naszym artykule Jak założyć spółkę komandytową? – krok po kroku. Obejrzyj również nasz film:Jak przekształcić firmę w spółkę komandytową? 

   

   

   

  Magdalena Bobowicz

  Tagi Spółka komandytowa

  Potrzebujesz pomocy w Twojej sprawie?
  Skontaktuj się z nami:

  Kancelaria Prawna PragmatIQ

  Tel. 61 8 618 000

  kancelaria@pragmatiq.pl

  Masz pytania?

  Skontaktuj się z ekspertem!

  Wojciech Kaptur

  Radca prawny,

  Doradca podatkowy

  tel.: 61 8 618 000

  w.kaptur@komandytowa.pl

  Napisz mail

  Newsletter

  • Otrzymasz bezpłatne opracowanie najczęstszych błędów przy zakładaniu spółki komandytowej.
  • Bez spamu.
  • Konkretnie - raz w miesiącu.
  Tagi Spółka komandytowa