Kacper Ziniak

  Kacper Ziniak

  Zapytaj eksperta

  17.11.2010

  Przekształcenie w komandytową - ile to trwa?

  Przekształcenie w komandytową - ile to trwa?

  W przypadku przekształcania spółek jawnych lub cywilnych w tzw. trybie uproszczonym cała procedura nie powinna trwać dłużej niż 6 tygodni. We wszystkich pozostałych przypadkach, w tym w przypadku przekształcenia spółki z o.o., proces ten może potrwać od 2 do 3 miesięcy.

   

   

  Trzeba jednak pamiętać, że podane przedziały czasowe mają jedynie charakter orientacyjny i mogą ulegać sporym wahaniom w zależności m.in. od sprawności wspólników czy biegłych rewidentów. Wiele zależy również od szybkości działania sądów rejestrowych, gdyż jeżeli przekształcenie jest dokonywane w czasie ich mniejszego obłożenia (np. na początku roku), to cała procedura może trwać decydowanie krócej niż w przypadku składania wniosku o wpis w gorącym okresie składania sprawozdań finansowych połączonym z okresem urlopowym (czerwiec – sierpień).

   

  1 marca 2020 roku weszły w życie zmiany dotyczące procedury przekształcania spółek prawa handlowego. Obecnie cały proces przekształcenia spółki trwa krócej. Po trochę ponad roku funkcjonowania nowych zasad oceniliśmy ich wpływ na reorganizację spółek oraz wskazaliśmy przykładowe problemy, które przyniosły ze sobą nowe regulacje w artykule Przekształcenia spółek – ocena zmian wprowadzonych do KSH na naszym portalu Doradzamy.to

   

  Tagi przekształcenie spółka komandytowa

  Potrzebujesz pomocy w Twojej sprawie?
  Skontaktuj się z nami:

  Kancelaria Prawna PragmatIQ

  kancelaria@komandytowa.pl

  Masz pytania?

  Skontaktuj się z ekspertem!

  Wojciech Kaptur

  Radca prawny,

  Doradca podatkowy

  w.kaptur@komandytowa.pl

  Napisz mail


  Newsletter

  • Otrzymasz bezpłatne opracowanie najczęstszych błędów przy zakładaniu spółki komandytowej.
  • Bez spamu.
  • Konkretnie - raz w miesiącu.
  Tagi przekształcenie spółka komandytowa