Wojciech Kaptur

  Wojciech Kaptur

  Zapytaj eksperta

  23.12.2016

  Podatki w spółce komandytowej bez zmian!

  Kilka miesięcy temu wszyscy dowiedzieliśmy się o planach zmiany przepisów, których skutki byłyby bardzo dotkliwe dla spółek komandytowych. Dzisiaj możemy być już pewni, że spółki komandytowe nadal pozostają bardzo korzystną formą prowadzenia działalności.

   

  Jednolity podatek nie zostanie wprowadzony

   

  Główną przyczyną, dla której los spółek komandytowych stał się zagrożony, były plany wprowadzenia jednolitego podatku. Jego wprowadzenie miało, według informacji płynących z kręgów rządowych, wiązać się z likwidacją podatku liniowego i wprowadzeniem wyższych stawek podatkowymi dla lepiej zarabiających. Uderzyłoby to bezpośrednio we wspólników spółek komandytowych, którzy licznie korzystają z możliwości rozliczania podatku metodą liniową.

   

  Dzisiaj już wiemy, że jednolity podatek nie zostanie wprowadzony. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule Jednolity podatek nie zostanie wprowadzony! Spółek komandytowych nie czekają więc żadne rewolucyjne zmiany, o których przez pewien czas było bardzo głośno.

   

  Komandytowa nadal korzystna!

   

  Spółka komandytowa nadal pozostaje bardzo atrakcyjną formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Zaletą tych spółek jest nie tylko korzystne opodatkowanie, które mimo zapowiedzi nie uległo zmianom. Spółka komandytowa jest też bardzo elastyczną formą prowadzenia działalności, zapewniającą jednocześnie bezpieczeństwo wspólników. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule Jakie są zalety spółki komandytowej? 

   

  Magdalena Bobowicz

  Tagi PIT spółka komandytowa

  Potrzebujesz pomocy w Twojej sprawie?
  Skontaktuj się z nami:

  Kancelaria Prawna PragmatIQ

  Tel. 61 8 618 000

  Tel. 22 21 28 340

  kancelaria@pragmatiq.pl

  Masz pytania?

  Skontaktuj się z ekspertem!

  Wojciech Kaptur

  Radca prawny,

  Doradca podatkowy

  tel.: 61 8 618 000

  w.kaptur@komandytowa.pl

  Napisz mail


  Newsletter

  • otrzymasz bezpłatne opracowanie najczęstszych błędów przy zakładaniu spółki komandytowej
  • bez spamu
  • raz w miesiącu
  Tagi PIT spółka komandytowa