11.03.2011

  Jak długa może być firma spółki komandytowej?

  Jak długa może być firma spółki komandytowej?

  Firma spółki komandytowej musi zawierać nazwisko lub firmę (nazwę) przynajmniej jednego z jej komplementariuszy. Stąd też spółki komandytowe, których komplementariuszami są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością miewają czasem zadziwiająco długie firmy.

   

  Ostatnio przypadkiem natrafiliśmy na spółkę o dźwięcznej firmie: Niederschlesische Gewächshauswirtschaften Vegafruit Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (niestety firma ta została już skrócona).  Była to najdłuższa firma, jaką do tej pory widzieliśmy - 110 znaków ze spacjami.

   

  Zainspirowani tym znaleziskiem zadaliśmy sobie trochę trudu, aby odnaleźć spółkę komandytową o najdłuższej w Polsce firmie. Naszym zdaniem jest to: Zielona Kaskada. „Nero - Development" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Romanowski, Kiljańczyk i Partnerzy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka komandytowa. Firma tej spółki składa się z aż 173 znaków (ze spacjami).

   

  Według nas liderem w kategorii długości firmy wśród spółek komandytowo-akcyjnych jest: Nasze Miasteczko Development Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Fiapro spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Osiedle „Przy parku” Spółka komandytowo-akcyjna (163 znaki ze spacjami).

   

  Biorąc pod uwagę, że pomysłowość polskich przedsiębiorców i ich prawników nie zna granic, wkrótce z pewnością pojawi się spółka o jeszcze dłuższej firmie. Przepisy prawa nie stwarzają ku temu przeszkód. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 grudnia 2000 r. w sprawie szczegółowego sposobu prowadzenia rejestrów wchodzących w skład Krajowego Rejestru Sądowego oraz szczegółowej treści wpisów w tych rejestrach nazwa podmiotu niebędącego osobą fizyczną może składać się z aż 2.000 znaków. Teoretycznie można więc skonstruować firmę, której trzonem będzie pierwszych 45 wersów Pana Tadeusza.

   

  Jeśli natknęliście się gdzieś na jeszcze dłuższe firmy niż te, które wskazaliśmy, prosimy dajcie nam koniecznie znać. Dla „odkrywcy” najdłuższej firmy spółki komandytowej lub komandytowo-akcyjnej przewidujemy nagrodę w postaci gadżetu kancelarii PragmatIQ.

  Tagi firma spółka komandytowa

  Potrzebujesz pomocy w Twojej sprawie?
  Skontaktuj się z nami:

  Kancelaria Prawna PragmatIQ

  kancelaria@komandytowa.pl

  Masz pytania?

  Skontaktuj się z ekspertem!

  Wojciech Kaptur

  Radca prawny,

  Doradca podatkowy

  w.kaptur@komandytowa.pl

  Napisz mail


  Newsletter

  • Otrzymasz bezpłatne opracowanie najczęstszych błędów przy zakładaniu spółki komandytowej.
  • Bez spamu.
  • Konkretnie - raz w miesiącu.
  Tagi firma spółka komandytowa