Martyna Kunke

  Martyna Kunke

  Zapytaj eksperta

  22.01.2020

  Dlaczego przy przekształceniu firmy warto skorzystać ze wsparcia prawnika?

  Dlaczego przy przekształceniu firmy warto skorzystać ze wsparcia prawnika?

  Decyzja o przekształceniu spółki może być motywowana rozwojem biznesu, dążeniem do ograniczenia osobistej odpowiedzialności za zobowiązania firmowe bądź dostrzeżeniem, że prowadzenie działalności w innej formie prawnej będzie bardziej opłacalne. Przekształcenie nie jest prostą procedurą, a praktyka pokazuje, że w jego toku często popełniane są błędy, które niepotrzebnie przedłużają ten proces oraz generują koszty. Dlatego planując przekształcenie firmy warto skorzystać z pomocy prawnika specjalizującego się w takich procesach.

   

   

  Z profesjonalistą zaoszczędzisz sobie czasu…

   

  Przekształcenie spółki, które wymaga badania planu przekształcenia przez biegłego rewidenta, zazwyczaj zajmuje doświadczonym prawnikom między 2 a 4 miesiące. W sytuacji, gdy przekształcenie spółki może zostać dokonane bez badania planu przekształcenia, cała procedura powinna standardowo zająć od 1 do 2 miesięcy. W tym czasie należy szczegółowo przeanalizować sytuację przekształcanej firmy, w szczególności w zakresie posiadanego przez nią majątku, uzyskanych decyzji administracyjnych oraz umów. Skorzystanie z pomocy profesjonalisty często przyczynia się także do tego, że proces przekształcenia staje się mniej uciążliwy i czasochłonny dla właścicieli biznesu. Koordynowanie wszystkich etapów przekształcenia przez profesjonalnego prawnika, który zadba o sprawną współpracę pomiędzy księgową, notariuszem i biegłym rewidentem, może być kluczowym czynnikiem szybkiego zakończenia działań.  

   

  … i jednocześnie zaoszczędzisz sobie problemów!

   

  Prawnicy wyspecjalizowani w przekształceniach powinni wykazywać się wiedzą nie tylko z zakresu prawa handlowego, lecz także z prawa pracy, cywilnego, podatkowego, rachunkowości, a nawet prawa administracyjnego. Brak kompleksowego spojrzenia na te zagadnienia może spowodować, że samo przekształcenie przyniesie firmie więcej szkody niż korzyści. Prawnik specjalizujący się w przekształceniach zadba m.in. o to, aby nowopowstała spółka posiadała wszelkie koncesje i zezwolenia niezbędne do dalszego prowadzenia działalności.

   

  Więcej na temat częstych błędów popełnianych przy przekształceniu firmy przez osoby, które nie mają doświadczenia w takich procesach, przeczytasz w artykule 5 najczęstszych błędów popełnianych przy przekształceniu firmy na naszym portalu Komandytowa.pl.

   

  Pomoc profesjonalisty pozwoli Ci uniknąć finansowych konsekwencji błędów

   

  Wynagrodzenie prawnika specjalizującego się w przekształceniach spółek to tylko jeden z kosztów związanych z przekształceniem firmy. Więcej na temat szacowanych kosztów przekształcenia dowiesz się z artykułu Ile kosztuje przekształcenie spółki? opublikowanego na portalu Doradzamy.to.

   

  Należy jednak pamiętać, że choć wynagrodzenie doświadczonego prawnika stanowi dodatkowy koszt całej procedury przekształcenia, to doradztwo profesjonalisty często pozwala na zaoszczędzenie kosztów wynikających z błędów popełnionych w trakcie przeprowadzania procedury przekształcenia. Pomoc profesjonalisty okazuje się także często niezbędna do wyboru najlepszej i najkorzystniejszej formy prawnej firmy.

   

  Martyna Kunke

  Marcin Tomczak

   

  W 2019 roku prawnicy z Kancelarii PragmatIQ przeprowadzili:

  • 42 przekształcenia,
  • 39 poważnych transakcji,
  • 61 rejestracji nowych spółek.

  Zaufaj doświadczonym prawnikom.

  Skontaktuj się z nami

   

  Tagi Przekształcenie przekształcenie spółki z o.o.

  Potrzebujesz pomocy w Twojej sprawie?
  Skontaktuj się z nami:

  Kancelaria Prawna PragmatIQ

  kancelaria@komandytowa.pl

  Masz pytania?

  Skontaktuj się z ekspertem!

  Wojciech Kaptur

  Radca prawny,

  Doradca podatkowy

  w.kaptur@komandytowa.pl

  Napisz mail


  Newsletter

  • Otrzymasz bezpłatne opracowanie najczęstszych błędów przy zakładaniu spółki komandytowej.
  • Bez spamu.
  • Konkretnie - raz w miesiącu.
  Tagi Przekształcenie przekształcenie spółki z o.o.