Poleć Drukuj
Opis książki

Książka „Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach”

 

Książka to 300 praktycznych pytań i odpowiedzi związanych ze spółką komandytową i obejmuje zagadnienia z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego i rachunkowości. To jedyne na rynku praktyczne kompendium wiedzy o spółce komandytowej.

 

Książka została przygotowana w oparciu o stan prawny na dzień 15 maja 2016 r., jednakże w związku z nowelizacjami przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2017 r. przygotowaliśmy SUPLEMENT. Zawiera on aktualizację części pytań i odpowiedzi przedstawionych w pierwszym wydaniu książki Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach, a także dodatkowe pytania i odpowiedzi m.in. z zakresu cen transferowych oraz prowadzenia działalności w specjalnych strefach ekonomicznych.

 

Każdy kto zakupi książkę otrzyma suplement GRATIS (suplement został wydany wyłącznie w formie elektronicznej i link umożliwiający jego ściągnięcie zostanie przesłany po opłaceniu zamówienia na adres mailowy podany przy zamówieniu).

 

 

Publikacja jest wynikiem wielu lat doświadczeń prawników i doradców podatkowych z Kancelarii Prawnej PragmatIQ z Poznania, które zostały zebrane w czasie pracy z Klientami oraz z Czytelnikami portali Komandytowa.pl oraz Doradzamy.to.

 

Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach dedykowana jest praktykom oraz teoretykom zainteresowanym spółką komandytową, tj. przedsiębiorcom, wspólnikom spółek komandytowych, podmiotom rozważającym przekształcenie w spółkę komandytową, prawnikom, księgowym, biegłym rewidentom, doradcom podatkowym, studentom, pracownikom naukowym.

 

 

Napisali o książce:

 

Książka w bardzo przejrzystej formie udziela konkretnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące spółki komandytowej.”

Infor.pl

 

„Doświadczenie autorów na pewno korzystnie wpływa na treść opracowania. Pytania są konkretne, a odpowiedzi zwięzłe. z kolei niektóre zagadnienia przedstawiono w formie czytelnych tabel. Cenne jest również to, że oprócz odwołań do przepisów k.s.h., w książce znalazły się nawiązania do regulacji z zakresu prawa podatkowego i rachunkowości.[...] Warto też parę słów poświęcić jej szacie graficznej. Dlaczego? Bo jest zupełnie inna od tych, które znamy z wielu prawniczych opracowań. Ciekawa przyciągająca wzrok okładka w kontrastujących kolorach czy rysunki to cały czas rzadkość."

Dziennik Gazeta Prawna

 

„Jeśli zastaniawasz się nad tym, jaką spółkę założyć, w tej książce znajdziesz mnóstwo przydatnej wiedzy. Gorąco polecamy, ponieważ jest to pozycja unikalna na rynku polskim - i warta rozważenia dla każdego przedsiębiorcy."

StartUp Magazine

 

„KOMANDYTOWA w pytaniach i odpowiedziach” to pozycja godna polecenia dla osób zainteresowanych tematyką spółek komandytowych. Książka zawiera odpowiedzi i wyjaśnienia na większość zagadnień i wątpliwości jakie mogą pojawić się przy tworzeniu i funkcjonowaniu spółek komandytowych. Informacje w niej zawarte dotyczą tematyki, która zainteresuje osoby z działu prawnego, księgowego czy podatkowo-finansowego. Treść przedstawiono w przejrzystej formie oraz zrozumiałym języku, co czyni pozycję jak najbardziej wartościową dla czytelnika."
Mariusz Stępień, Dyrektor Finansowy Grupy Deweloperskiej APM Development

 

„Bardzo mi się podoba takie ujęcie tematu, a forma podania tych wiadomości poprzez odpowiedzi na pytania powoduje, że jest to forma przejrzysta i czytelna. Odpowiedzi są wyczerpujące z powołaniem się na przepisy. Według mnie jest to jedno z nielicznych opracowań podanych w sposób praktyczny i łatwy do zapamiętania. Poza tym jest ładnie wydana, widać, że pisana jest przez praktyków, co czyni ją atrakcyjną na rynku wydawniczym. Moje gratulacje."

Współwłaścicielka biura księgowego z Krakowa

 

„[...] chciałem sprawdzić jak na taką, oryginalną formułę książki zareagują studenci. Pokazałam ją w 4 grupach wykładowych, wszyscy studenci zgodnie ocenili taki układ książki za bardzo dobry i pozwalający w łatwy sposób przyswoić sobie konkretną wiedzę. Po tym małym sondażu moje wcześniejsze przypuszczenia zostały w całości potwierdzone. Mieliście bardzo dobry pomysł na publikację, gratuluję i życzę kolejnych opracowań."

dr hab. Zygmunt Waśkowski, prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu 

 

Masz pytania w sprawie książki? Napisz: ksiazka@komandytowa.pl lub zadzwoń: 61 8 618 000.

Spis treści Fragment książki


Zamów książkę

Cena książki: * pola obowiązkowe

89,00 zł suplement gratis!

Zamów książkę


1 Chcesz zamówić większą ilość? Zapytaj o rabat.

Sposób dostawyKod promocyjny: Przelicz cenę