Paweł Skurzyński

    Paweł Skurzyński

    Zapytaj eksperta

    05.12.2012

    Czy wartość nominalna akcji w spółce komandytowo-akcyjnej musi być wielokrotnością 1 zł?

    Nie.

     

    Kodeks spółek handlowych do spraw związanych z kapitałem zakładowym spółki komandytowo-akcyjnej nakazuje stosować odpowiednio przepisy dotyczące spółki akcyjnej. Zgodnie zaś z art. 308 §2 tego kodeksu wartość nominalna akcji nie może być niższa niż 1 grosz. Oznacza to, że również w spółce komandytowo-akcyjnej minimalna wartość nominalna akcji wynosi 1 grosz. A zatem wartość nominalna akcji musi być wielokrotnością 1 grosza i może wynosić np. 49 groszy, 1.000,23 zł bądź 1,11 zł.

     

    Paweł Skurzyński

     

    Tagi spółka komandytowo-akcyjna statut

    Potrzebujesz pomocy w Twojej sprawie?
    Skontaktuj się z nami:

    Kancelaria Prawna PragmatIQ

    Tel. 61 8 618 000

    Tel. 22 21 28 340

    kancelaria@pragmatiq.pl

    Masz pytania?

    Skontaktuj się z ekspertem!

    Wojciech Kaptur

    Radca prawny,

    Doradca podatkowy

    tel.: 61 8 618 000

    w.kaptur@komandytowa.pl

    Napisz mail


    Newsletter

    • otrzymasz bezpłatne opracowanie najczęstszych błędów przy zakładaniu spółki komandytowej
    • bez spamu
    • raz w miesiącu
    Tagi spółka komandytowo-akcyjna statut