Paweł Skurzyński

    Paweł Skurzyński

    Zapytaj eksperta

    20.07.2011

    Czy w umowie spółki komandytowej można zwolnić komplementariusza albo komandytariusza z obowiązku wniesienia wkładu do spółki?

    Nie, nie jest to możliwe.

     

    Z art. 3 Kodeksu spółek handlowych wyraźnie wynika, że podstawowym obowiązkiem każdego wspólnika jest wniesienie wkładu do spółki. Wobec tego przyjmuje się, że nie można zwolnić żadnego ze wspólników z obowiązku wniesienia wkładu do spółki.

    Warto jednak pamiętać, że Kodeks spółek handlowych nie formułuje żadnych wymogów odnośnie minimalnej wartości wkładów wnoszonych przez wspólników do spółki komandytowej. Wobec tego możliwe jest określenie w umowie spółki komandytowej nawet bardzo małych wkładów poszczególnych wspólników (np. 100 zł).

    Powrót

    Tagi wkład wspólnicy

    Potrzebujesz pomocy w Twojej sprawie?
    Skontaktuj się z nami:

    Kancelaria Prawna PragmatIQ

    Tel. 61 8 618 000

    Tel. 22 21 28 340

    kancelaria@pragmatiq.pl

    Masz pytania?

    Skontaktuj się z ekspertem!

    Wojciech Kaptur

    Radca prawny,

    Doradca podatkowy

    tel.: 61 8 618 000

    w.kaptur@komandytowa.pl

    Napisz mail


    Newsletter

    • otrzymasz bezpłatne opracowanie najczęstszych błędów przy zakładaniu spółki komandytowej
    • bez spamu
    • raz w miesiącu
    Tagi wkład wspólnicy